KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197299
nr 1619 7299
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:43:52
100 kr
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson